Lov bobříků

Od 1.2.2008 začíná pro čtenáře dlouhodobá soutěž nazvaná "Lov bobříků", kterou připravila knihovna v Nové Roli.

- každé 3 týdny lovíme jednoho bobříka, termín jednotlivých lovů upřesněn na nástěnce v knihovně

- lovíme každý výpůjční den

- účastníci soutěže mají soutěžní kartu, do které si vylepí v příslušném okénku bobříka po jeho splnění

- soutěž bude probíhat do konce měsíce prosince 2008

Bobřík ušlechtilosti Lov trvá od 5.2.2008 do 1.7.2008, podmínkou lovu je mít půjčenou knihu nebo časopis. Během této doby knihy a časopisy vracet včas a bez poškození.

Bobřík pohádkovník termín lovu:  5.2. - 26.2. 2008                                         úkol: vyluštit správně pohádkový kvíz

Bobřík hladu Lov je vyhlášen v termínu od 19.2. do 11.3.2008. Tohoto bobříka získá každý, kdo přijde do knihovny, najde knihu o vaření a opíše jeden recept na zahnání hladu. Malé děti, včetně prvňáčků mohou namalovat své oblíbené jídlo.

Bobřík mlčení Lov  potrvá celou dobu akce, nejméně deset minut nemluvit  při činnosti v knihovně. Kdo má plnit bobříka určí vždy knihovnice.

Bobřík internetový - vyznáš se v moderní technilogii? V kvízu o počítačích a internetu musí děti z l. stupně ZŠ získat minimálně 4 body a starší soutěžící 7 bodů. Bobříka lovíme od 4.3. do 26.3.2008

Bobřík šikovnosti Co je to "origami"? Víš, jak se skládá Večerníčkova čepice nebo papírový parník? Bobříka šikovnosti získá každý,kdo vyrobí skládanku z papíru. Povolený termín lovu od 25. března do 15. dubna 2008.

Bobřík přísloví a rčení Určitě víš jak to je.  V testu doplň chybějící slovo, děti z prvního stupně musí správně napsat alespoň polovinu, starším se povolují 3 chyby.  No a lovíme od  8.4.2008 do 29.4.2008.  Návštěvníci našich stránek si to mohou vyzkoušet také  v bloku soutěž. Těšíme se na odpovědi.

Bobřík mrštnosti Zkusíme, zda máme mrštný jazyk - každý si vylosuje kartičku s natištěným jazykolamem a rychle a správně ho 3x přeříká nahlas. Mrštní budeme od 29.4.2008 do 27.5.2008.

Bobřík zvířeny Lovit budeme od 06.05.2008 - 03.06.2008. Soutěžící správně vyplní krátký testík o naší fauně, nebo správně odpoví na vylosovanou otázku opět ze světa zvířat.

Bobřík květin Lov květinek od 27.5. do začátku velkých školních prázdnin. Úkol zní: pod jakým číslem jsou řazeny knihy o květinách v knihovně? Namaluj svojí oblíbenou květinu.

Bobřík orientace Bobříka orientace získá každý čtenář, který napíše po jednom názvu knihy pohádkové, o sportu, dívčí četbu o koních, fantasy nebo sci-fi a životopisnou. Boj o bobříka orientace bude od 17.6. do konce června.

Bobřík plavání "Zaplav" na internetovou stránku a splň vylosovaný úkol (najít obrázek, adresu, informaci...)  Termín 17.6. - 1.7.2008.

Bobřík rovnováhy - projít určenou trasu se zátěží na hlavě.

Bobřík záchrany - najít knihu, časopis, který potřebuje zachránit, špatný obal, uvolněná stránky.....odevzdat knihovnici na opravu, vyrobit vlastní obal na knihu.

Bobřík rybáře - lov rybek

Bobřík odvahy - přivést do knihovny kamaráda, kamarádku, který se bojí, například proto, že dlouho nevrací knihy, nebo přivést někoho úplně nového.

Bobřík malování - namaluj své prázdnny s knihou a napiš jména 5 ilustrátorů .Lovíme září - říjen 2008

Bobřík lovu - házení kroužků na cíl, říjen 2008

Bobřík chytré hlavy - luštíme křížovky a hádanky, listopad 2008

Bobřík síly - trasa se zátěží na rukou, prosinec 2008

Vyhodnocení:

"bobříky" lovilo 10 dospělých čtenářů

                           23 dětských čtenářů :  

ceny ulovili:                                                      mladší                                 starší                                   dospěláci

                                                    1.místo       Míša Bílová                           Zuzka Bílová                         Anna Husaříková

                                                    2.místo       Maruška Dobošová               Bára Kubíková                        Míša Stánků  

                                                                    Káťa Bartošová

                                                   3.místo        Josef Mrázek                        Hanka Lechová                       Dana Plšková

                                             

 

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |   Mapa stránek